×
Mengen Belediyesi'ne
Hoşgeldiniz
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!
Çözüm
Merkezi
Duyuru ve
İhaleler
Vefat
Edenler
Sosyal
Medya
İletişim
Bilgileri

Özgeçmiş

1954 yılında Mengen’de doğdum. İlk ve ortaöğrenimimi Zonguldak’ta tamamlayıp1979’da Gazi Eğitim Enstitüsünden Fen Bilgisi öğretmeni olarakmezun oldum; evliyim, 2 çocuğumuz var.

Yaşamımı hep Mengen’le bütünleştirerek sürdürdüm.
Ankara’da üniversite öğrenciliğim yıllarında, daha 20’li yaşların başındayken bir grup Mengen’li arkadaşımla Mengen Demokratik Kültür Derneğini kurmuş, Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmış, bu dernek içinde bugün de çok değerli bulduğum Sanat ve Kültür Haftaları düzenlemiş ilk kişisel karikatür sergimi de 1976 yılında Mengen’de açmıştım.
Ayrıca Belediye amblemimizin tarafımdan çizilip kabul görmesi gibi çalışmalar benim Mengen sevgimin siyaseti, sanatı, kültürü insanımız için yapmanın ilk somut çabalarıydı.
O günlerde öğretmen olarak atanma hakkıma karşın özel sektörde çalışarak daha özgür ve gelişmeye açık yaşama fırsatları yakalayabileceğimi düşünerek Turizm Sektörünün önde gelen bir kuruluşunun Ankara Temsilciliğinde Ankara Koordinatörü olarak iş hayatıma başladım.
Sosyal ilişkilerim, iş statüm, çevremdeki olanaklarım, birikim ve deneyimlerimle hep Mengen için, hemşerilerim için iyi işler yapmaya çalıştım.
Mengenle ilgili olarak Mengen Kalkınma Vakfı Başkanlığı, Mengen Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyeliği, Beşler Mahallesi Dayanışma Derneği ile Mengen Engelli ve Yaşlılar Derneği üyeliği diğer sosyal faaliyetlerim arasında sayılabilir.
İlgilerim, iş, bürokrat, siyaset, arkadaş çevreleriyle ilişkilerim beni 2009 Yerel Seçimlerinde Ankara İl Genel Meclisi üyeliğine taşıdı. Meclis çalışmalarımın içinde CHP Grup Başkan Vekilliğimin yanında Turizm Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu, Engellilere Hizmet Komisyonu üyeliklerinde bulundum.
İl Genel Meclisi çalışmalarım kapsamında katıldığım Avusturya, Almanya, İrlanda ve Hollanda da düzenlenen Yerel Yönetimler toplantılarında Yerel Kalkınmaya dayalı memleketimizde uygulanabilecek projeleri yerinde görme, inceleme, bilgi sahibi olma fırsatı buldum.
30 Mart 2014 Yerel Yönetimler Seçimi sürecinde CHP Mengen Belediye Başkan adayı oldum ve seçildim. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ikinci kez büyük oy farkıyla halkımız tarafından tekrar göreve layık görüldüm.