×
Mengen Belediyesi'ne
Hoşgeldiniz
Bizi Sosyal Medyadan Takip Edin!
Çözüm
Merkezi
Duyuru ve
İhaleler
Vefat
Edenler
Sosyal
Medya
İletişim
Bilgileri
BELEDİYEMİZ TRAVELEXPO ANKARA TURİZM FUARI VE GASTRONOMİ ZİRVESİ’NE KATILDI, BELEDİYE BAŞKANIMIZ DÜZENLENEN PANELDE MENGEN VE GASTRONOMİYİ ANLATTI
4 yıl önce - 26.03.2018

22-25 Mart 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen Travelexpo Ankara Turizm Fuarı ve Gastronomi Zirvesine Belediyemizde katılım sağlayarak stand açtı. Ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Mengen Belediye standı 4 gün boyunca açık kaldı. Etkinliğin 3. Günü Belediye Başkanımız Sn. Turhan BULUT katılım sağlayarak Prof. Dr. Muharrem TUNA’nın yürüttüğü panelde konuşma yaptı. Başkanımız yaptığı konuşmada;

Mengen markasının Gastronomi ve Aşçılık mesleğindeki yeri ve öneminden bahsederek bir Belediye Başkanı olarak sorumluluğunun büyük olduğunu belirtti. Başkanımız Türkiyede bir ilk olarak 1985 yılında açılan Anadolu Aşçılık Meslek Lisesi, sonrasında Aşçılık Yüksekokulu ve ardından 4 yıllık Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün açılmasıyla ve eğitimli aşçıların yetişmesiyle Mengenin aşçılık mesleğinde çığır açtığını dile getirdi.

Başkanımız İzzet Baysal Vakfı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Mengen Belediyesi arasında 2016 yılında imzalanan protokol ile ön lisans, lisans ve doktora tezlerinin yapılabileceği donanımlı bir Kampüs için ilk adımları attıklarını belirtti ve Mengen’in Aşçılık ve Gastronomide Eğitim Kenti olacağı açıklamasında bulundu.

Panelde ayrıca Uluslararası Mengen Aşçılık ve Turizm Festivalimizden bahsederek ‘bu yıl gerçekleşireceğimiz 33. Festivalimize TAŞPAKON’un getireceği 66 kent mutfağı ve 10 Ülke katılımı ile Uluslararası formatında muhteşem bir Festival gerçekleştireceğiz’’ açıklamasında bulundu ve tüm konukları Festivalimize davet etti.

ASOMDER’in 22-29 Nisan tarihlerinde Mengen’de gerçekleştireceği 4. Ulusal Aşçılık Kampına değinen Başkanımız katılımcıları kampımıza davet etti.

Başkanımız bu muhteşem organizasyonda tüm emeği geçenlere tek tek teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Sosyal Ağlarda Paylaş!